FIXTURES & RESULTS

 Lewes and District Toad in the Hole League – Fixtures 2016-17



Divsion 1
Division 2


Match 1
Mon, 3rd October

Rodmell TC 7 v Plough Pudd 0
DCC 7 v Lindfield Lobbers 0
Black Horse 7 v Brewers Arms 0
Stand Up Comics 0  v Long Man 7
Laughing Fish A 3 v Royal Toads 4


Royal Oak 4 v Laughing Fish C 3
British Queen 2 v Blacksmiths A 4
LWMC 6 v Nellies 1
ASBO 4 v Snowdrop 3
Volunteer 0 v Black Swans 7


Match 2
Mon 10th October


Plough Puddocks 2 v Royal Toad 5 
Long Man T 4 v Laughing Fish A 3
Brewers 3 v Stand Up Comics 4
Lindfield Lob 3 v Black Horse  4
Rodmell TC 6 v DCC 1


Laughing Fish C 2 v Black Swans 5
Snowdrop 3 v Volunteer 4
Nellies 5 v ASBO 2
 P Blacksmiths Arms 6 v LWMC 1
Royal Oak 6 v British Queen 1


Match 3
Mon 17th October


DCC 5 v Plough Puddocks 2
Black Horse 2 v Rodmell TC 5
Stand Up Com 4 v Lindfield Lob 3
Laughing Fish A 5 v Brewers Arm 2
Royal Toads 4 v Long Man 3


British Queen 6 v Laughing Fish C 1
LWMC 4 v Royal Oak 3
ASBO 2 v Blacksmiths Arms 5
Volunteer 0 v Nellies 7
Black Swans 4 v Snowdrop 3


Match 4
Mon 24th October


Plough Puddocks 3 v Long Man 4 
Brewers 3 v Royal Toads 4
Lindfield Lobbers 3 v Laughin FA 4
Rodmell TC 7 v Stand Up Comics 0 
DCC  6 v Black Horse 1


Laughing Fish C v Snowdrop P
Nellies 5 v Black Swans 2
Blacksmiths Arms 7 v Volunteer 0
Royal Oak 2 v ASBO 5
British Queen 2 v  LWMC 5



Match 5
Mon 31st October


Black Horse 7 v Plough Puddock 0
Stand Up Comics 5 v DCC  2
Laughing Fish A 1v Rodmell TC  6
Royal Toads 7 v Lindfield Lob 0 

Long Man 7 v Brewers Arms 0


LWMC 6 v Laughing Fish C 1
ASBO 1 v British Queen 6
Volunteer 2 v Royal Oak 5
Black Swans 4 v Blacksmiths Arms 3
Snowdrop 5 v Nellies 2

Cup Round 1
Mon 7th  November






Match 6
Mon 14th November


Plough Puddocks 3 v Brewers 4
Lindfield Lobbers 6 v Long Man  1
Rodmell 5 v Royal Toads 2
DCC 5 v Laughing Fish A 2
Black Horse  6 v Stand Up Comics 1


Laughing Fish C 2 v Nellies 5
Blacksmiths Arms 6 v Snowdrop 1
Royal Oak 5 v Black Swans 2
British Queen 5 v Volunteer 2
LWMC 7 v ASBO 0



Match 7
Mon 21st November


Stand Up Cs 7 v Plough Puddock 0
Laughing Fish A 2 v Black Horse 5
Royal Toads 4 v DCC  3
Long Man 2 T v Rodmell TC  5
Brewers Arms 3 v Lindfield 4


ASBO 2v Laughing Fish C 5
Volunteer 0 v LWMC 7
Black Swans 4 v British Queen 3
Snowdrop 5 v Royal Oak 2
Nellies 3 v Blacksmiths Arms 4



Match 8
Mon 28th  November


Plough P 1 v Lindfield Lobbers  6
Rodmell 7 v Brewers Arms 0
DCC  3 v Long Man T H 4
Black Horse 3 v Royal Toads 4
Stand Up Cs  6v Laughing Fish A 1


Laughing Fish C  2 v Blacksmiths 5
Royal Oak 2 v Nellies 5
British Queen 4 v Snowdrop 3
LWMC 5 v Black Swans 2
ASBO 7 v Volunteer 0

Cup Round 2
Mon 5th December




PLAYED



Xmas Party
Mon 12th December


To be held at LWMC
Knockout starts at 8pm




Match 9
Mon 9th January


Laughing Fish A 6 v Plough P 1
Royal Toads 4 v Stand Ups 3
Long Man T 3 v Black Horse 4
Brewers Arms 0 v DCC 7
Lindfield Lobb 2 v Rodmell TC 5


Volunteer 0 v Laughing Fish C 7
Black Swans 6 v ASBO 1
Snowdrop 2 v LWMC 5
Nellies 4 v British Queen 3
Blacksmiths Arms 5 v Royal Oak 2



Match 10
Mon 16th January

Plough Puddock 2 v Rodmell 5
Lindfield Lobbers 3 v DCC  4
Brewers Arms 1 v Black Horse 6
Long Man 4 v Stand Up Comics 3
Royal Toads 6 v Laughing Fish A 1


Laughing Fish C 5 v Royal Oak 2
Blacksmiths  5 v British Queen 2
Nellies 3 v LWMC 4
Snowdrop 5 v ASBO 2
Black Swans 4 v Volunteer 3

Cup Quarters & Plate
Mon 23rd January 



PLAYED




Match 11
Mon 30th January


Royal Toads 7 v Plough Puddocks 0
Laughing Fish A 2 v Long Man T 5
Stand Up Comics 6 v Brewers 1
Black Horse 7 v Lindfield Lob 0
DCC 1 v Rodmell TC 6


Black Swans 5 v Laughing Fish C 2
Volunteer 1 v Snowdrop 6
ASBO 2 v Nellies 5
LWMC 4 v Blacksmiths Arms 3
British Queen 1 v Royal Oak 6



Match 12
Mon 6th February


Plough Puddocks 4 v DCC 3 
Rodmell TC 6 v Black Horse 1
Lindfield Lobbers 4 v Stand Ups 3
Brewers Arms 2 v Laughing F A  5
P Long Man T v Royal Toads


Laughing Fish C 4 v British Q 3
Royal Oak 0 v LWMC 7
Blacksmiths Arms 6 v ASBO 1
Nellies 2 v Volunteer 5
Snowdrop 6 v Black Swans 1

Singles Tourn
Mon 13th February


FINALISTS:

Jake (Rodmell)
v
James (Black Horse)







Match 13
 Mon 20th February


Long Man 7 v Plough Puddocks 0
Royal Toads 6 v Brewers Arms 1
Laughing Fish A 7 v Lindfield L 0
Stand Up Comics 0 v Rodmell 7
Black Horse 3 v DCC 4


Snowdrop 5 v Laughing Fish C 2
Black Swans 3 v Nellies 4
Volunteer v Blacksmiths Arms
ASBO 4 v Royal Oak 3
LWMC 7 v British Queen 0



Match 14
Mon 27th February


Plough Pudd 3 v Black Horse  4
DCC 7 v Stand Up Comics  0
Rodmell TC 6 v Laughing Fish A 1
Lindfield Lobbers 1 v Royal Toads 6
Brewers Arms 2 v Long Man T 5


Laughing Fish C  4 v LWMC 3
British Queen 4 v ASBO 3
Royal Oak 4 v Volunteer 3
Blacksmiths 5 v B Swans 2 (comm)
Nellies  3 v Snowdrop 4



Match 15
Mon 6th March


Brewers Arms v Plough Puddocks
Long Man T 4 v Lindfield L 3
Royal Toads 2 v Rodmell T5
Laughing Fish A  4v DCC  3
Stand Up Comics 2 v Black Horse 5


Nellies  6v Laughing Fish C 1
Snowdrop 5 v Blacksmiths Arms 2
Black Swans  3v Royal Oak 4
Volunteer 3 v British Queen 4
ASBO 2 v LWMC 5

Cup/Plate semis
Mon 13th March


CUP

Stand Up Comics v Laugh Fish A
@ Blacksmiths Arms

Lindfield Lobbers v Rodmell 
@ Snowdrop

PLATE

Brewers Arms v Long Man
@ Black horse

ASBO v British Queen
@ The Dinkum




Match 16
Mon 20th March


Plough Puddocks 5 v Stand Ups 2
Black Horse 6 v Laughing F A  1
DCC 5 v Royal Toads  2
Rodmell TC 6 v Long Man T 1
Lindfield Lob 4v Brewers Arms 3


Laughing Fish C  4 v ASBO 3
LWMC 6 v Volunteer 1
British Queen 1 v Black Swans 6
Royal Oak 4 v Snowdrop 3
Blacksmiths Arms 4 v Nellies 3



Match 17
Mon 27th March


Lindfield Lobbers 3 v Plough 4
Brewers Arms 1 v Rodmell 6
Long Man  3 v DCC  4 (comm)
Royal Toads 4 v Black Horse 3
Laughing Fish A 5 v Stand Up 2


Blacksmiths A 4 v Laughing Fish 2?
Nellies 5 v Royal Oak 2
Snowdrop 4 v British Queen 3
Black Swans 2 v LWMC 5
Volunteer 2 v ASBO 5



Match 18
Mon 3rd April


Plough Puddocks 3 v Laughing FA 4
Stand Ups 2 v Royal Toads  5
Black Horse 4 v Long Man T 3
DCC 7 v Brewers Arms 0
Rodmell 6 v Lindfield Lobbers 1


Laughing Fish C  6 v Volunteer 1
ASBO 1 v Black Swans 6
LWMC 2 v Snowdrop 5
British Queen 5 v Nellies 2
Royal Oak  5 v Blacksmiths Arms 2

Finals’ Night
Monday 10th April


To be held at:
ELEPHANT & CASTLE


8pm start.

No comments:

Post a Comment